FUNKCJONALNOŚCI AIO

System intralogistyczny AIO (All in One) stworzyliśmy z myślą o zakładach produkcyjnych, dla których bardzo istotnymi kwestiami są waga platformy i wózków oraz ich wysokość załadunkowa. Platforma AIO pozwala na transport wózków w czterech różnych rozmiarach, które mogą zarówno przewozić pojemniki jak i zostać zabudowane przy użyciu systemu rurowo – złączkowego PJ SYSTEM.

PRZEGLĄD FUNKCJONALNOŚCI AIO

KOMPATYBILNOŚĆ Z WÓZKAMI W CZTERECH ROZMIARACH

Platforma AIO jest w stanie zadokować pojedynczy wózek o wymiarze: 1200 x 1000, 1200 x 800, 1000 x 600 lub 800 x 600 [mm].

ROMBOIDALNY UKŁAD KÓŁ

System intralogistyczny AIO posiada romboidalny system trakcji – wyposażony w dwa stałe i dwa skrętne koła. Jego zastosowanie pozwala  na utrzymanie drogi przejazdu wyznaczonej przez pociąg a także zapewnia łatwość podczas obrotu platformy w celu spięcia jej w odwrotnym kierunku.

SYMETRYCZNA KONSTRUKCJA

Platformy systemu transportu wewnętrznego AIO zaprojektowane zostały tak, aby możliwe byłoby ich łączeniu w pociągu zarówno w pozycji lewo jak i prawostronnej. Dzięki tej właściwości możliwy jest jednoczesny załadunek i rozładunek po obu stronach a to oznacza możliwość obsługi linii produkcyjnej po obu stronach drogi.

ŁATWE DOKOWANIE WÓZKÓW

Mechanizm załadunku bezwładnościowego jest kluczowym elementem działania systemu dokowania wózka – dzięki temu operacja ta nie wymaga użycia znaczącej siły (wymaga mniej siły niż samo ruszenie wózka). Dodatkowo platforma systemu intralogistycznego AIO została wyposażona w skosy najazdowe, które ułatwiają umieszczenie wózka w platformie niwelując niewielkie odchyły od prawidłowego toru podczas wjazdu wózka do platformy.

ZABEZPIECZENIE WÓZKA W PLATFORMIE

Po wjeździe do platformy wózek zostaje zablokowany w pewny sposób poprzez system haków oraz specjalnych elementów zapobiegających możliwości „wyskoczenia” wózka podczas jazdy po ewentualnych nierównościach.

NISKA WYSOKOŚĆ WÓZKÓW

Przestrzeń robocza wózka jest zlokalizowana jedynie 230 mm nad posadzką co pozwala na większą ergonomię pobierania materiałów z pojemnika.

MOŻLIWOŚĆ POŁĄCZENIA DOWOLNEJ LICZBY PLATFORM (1-6)

Liczba platform, które mogą być łączone w postaci pociągu logistycznego może być zarówno parzysta jak i nieparzysta – maksymalna ilość platform w pociągu to 6.