V-LINER

System transportu produkcyjnego V-Liner jest jednym z trzech standardowych systemów transportowych logistyki wewnętrznej oferowanych przez firmę Wamech. Jak wszystkie produkty logistyki wewnętrznej znajdujących się ofercie cechuje go wysoka jakość wykonania, bezpieczeństwo użytkowania a także ergonomia użytkowania. Cecha wyjątkową systemu transportowego V-Liner jest oferowana przez niego możliwość obustronnego załadunku i rozładunku dzięki wykorzystaniu ram transportowych typu A. Wraz z systemem możliwe jest stosowanie bardzo szerokiej gamy wózków transportowych o różnych wymiarach i przeznaczeniu.

v-liner-intralogistic-system

PODSTAWOWE PARAMETRY SYSTEMU

V-LINER 1200X1000 [mm]
Wymiary: 2900 x 1120 x 2150 (dł./szer./wys.)
obsługiwane pojemniki: 1200×1000, 1200×800
Nośność platformy: do 500 kg
Nośność całego pociągu: do 2500 kg
Prędkość dopuszczalna: 6 km/h
Maksymalna długość pociągu: 5 platformy
Promień skrętu: 3 m
Średnica nawracania: 6 m
V-LINER 1000X600 [mm]
Wymiary: 1500 x 1120 x 2100 (dł./szer./wys.)
obsługiwane pojemniki: 1000×600, 800×600
Nośność platformy: do 500 kg
Nośność całego pociągu: do 3000 kg
Prędkość dopuszczalna: 6 km/h
Maksymalna długość pociągu: 6 platform
Promień skrętu: 2,7 m
Średnica nawracania: 5,4 m

UNIKALNE CECHY

v-liner mechanical transport
BRAK ZEWNĘTRZNEGO ŹRÓDŁA ZASILANIA

System V-Liner został zaprojektowany i opracowany w sposób nie wymagający żadnego rodzaju zewnętrznego zasilania. Rozwiązania obecne w platformach transportowych są jedynie mechaniczne co przekłada się na szereg korzyści, szczególnie w zakresie kosztów jego eksploatacji. nie wykorzystuje urządzeń pneumatycznych, hydraulicznych, ani tych zasilanych prądem elektrycznym. Funkcjonowanie systemu opiera się na rozwiązaniach w 100% mechanicznych.

Niska poziom awaryjności – rama typu A firmy Wamech jest w pełni mechaniczna dzięki czemu V-Liner cechuje bardzo niska awaryjność
Łatwość w serwisowaniu – proste, mechaniczne rozwiązania pozwalają na przeprowadzanie napraw w ramach zakładów produkcyjnych, przez przeszkolonych przez Wamech pracowników.
Brak obowiązkowych przeglądów – platformy transportowe V-Liner nie podlegają dyrektywie maszynowej, co oznacza, że nie angażują dodatkowych kosztów na obowiązkowe akcje serwisowe.
Większe bezpieczeństwo – w odróżnieniu od rozwiązań hydraulicznych, nie istnieje zagrożenie wycieku oleju, który mógłby doprowadzić do niebezpiecznego uślizgu platformy
Znacznie niższe koszty eksploatacji – brak konieczności dodatkowego zasilania, niska awaryjność, brak konieczności przeglądów przekładają się na bardzo niskie użytkowania systemu. V-Liner to platforma transportowa stworzona zgodnie z ideą wizji lean production – optymalizacji kosztowej działania zakładów produkcyjnych.

MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 6 KM/H

System transportu produkcyjnego V-Liner zastosowany w pociągu transportowym może się poruszać z maksymalną dopuszczalną prędkością 6 km/h

Szybsze dostawy – dzięki wózkom i platformom V-Liner Wamech w bezpieczny sposób można szybciej przewozić materiał na halach produkcyjnych, zapewniając jednocześnie możliwość obustronnych dostaw materiałów
System dwóch kół stałych i dwóch skrętnych w przypadku małej platformy transportowej V-Liner oraz czterech kół skrętnych w przypadku dużej platformy – oba w pełni mechaniczne i zapewniające układowi jezdnemu utrzymanie drogi wyznaczanej przez pociąg logistyczny.

DOWOLNY WÓZEK POCIĄGOWY

System transportowy oparty na ramach V-Liner może współpracować z dowolnym rodzajem wózków pociągowych, niezależnie od wybranego modelu zapewniając dostawy materiału na linii produkcyjnej.

Adaptacja – niezależnie od tego jakiego typu ciągniki stosowane są w zakładzie produkcyjnym platformy V-Liner
Elastyczność – nie ma ograniczeń w zakresie podejmowanych decyzji w zakresie zakupu ciągników

AKTYWNY I PASYWNY SYSTEM JEZDNY

W zależności od wielkości platformy stosowany jest system jezdny dwóch kół skrętnych i dwóch stałych lub czterech kół skrętnych. Oba systemy zapewniają bardzo dobre właściwości jezdne platform transportowych – zastosowanie aktywnego systemu jezdnego w większym V-Linerze pozwala idealne pokonywanie zakrętów nawet na wąskich ścieżkach.

passive and active traction system wamech

Niezawodność – oba rozwiązania są w pełni mechaniczne i gwarantują niską awaryjność platform
Dobra trakcja – platformy podążają za torem jazdy wyznaczonym przez wózek pociągowy, nie dochodzi do nadmiernego ścinania zakrętów.

PATENT

Unikalność systemu transportu produkcyjnego V-Liner potwierdzają nie tylko wyżej wymienione cechy ale także ochrona patentowa.

Rozwiązania zastosowane w ramach systemu transportowego V-Liner chroni prawo patentowe.