SYSTEM LOGISTYKI WEWNĘTRZNEJ TAXI-LINER

Taxi-Liner to uniwersalna platforma pozwalająca na elastyczny transport pojemników KLT różnych rozmiarów. Do platformy możliwe jest zadokowanie dwóch wózków o wymiarach 1200×800 [mm], czterech 600×800 [mm] lub ośmiu 600×400 [mm]. Niezależnie od ilości zadokowanych pojemników całkowita masa ładunku wynosi 2 tony, wyjątek stanowi sytuacja w której dokujemy 2 wózki 1200×800 – wtedy każdy z nich może ważyć 500kg – spowodowane to jest względami bezpieczeństwa i ergonomią pracy. Taxi-Liner może być ładowany i rozładowywany po obu stronach ścieżki transportowej. Platforma została również wyposażona w aktywny system trakcji – opracowany przez WAMECH system czterech kół sterowanych poprzez ruch kątowy dyszla.

PODSTAWOWE PARAMETRY SYSTEMU

PLATFORMA TAXI-LINER

Wymiary: 3475 x 1375 x 2230 (dł./szer./wys.)
Obsługiwane pojemniki: 1200×800, 600×800, 400×600, inne

Nośność platformy: do 2000 kg
Nośność całego pociągu: do 8000 kg
Prędkość dopuszczalna: 6 km/h
Maksymalna długość pociągu: 4 platform
Promień skrętu: 3,5 m
Średnica nawracania: 7 m

elastyczny transport pojemników klt wamech

UNIKALNE CECHY

transport pojemników klt wamech taxi-liner
TRANSPORT POJEMNIKÓW KLT RÓŻNYCH ROZMIARÓW

Zaprojektowaliśmy Taxi-Liner, aby móc transportować standardowe pojemniki KLT o różnych rozmiarach. Platforma może zadokować 2 stosy pojemników o wymiarach 1200 x 800, 4 stosy pojemników o wymiarach 600 x 800 lub nawet 8 stosów pojemników KLT o wymiarach 600 x 400. W każdym przypadku maksymalna wysokość stosu wynosi 1,7m. Waga na stos może wynosić 500 kg dla 1200 x 800 lub 250 kg dla pozostałych dwóch rozmiarów.

MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 6 KM/H

Platformy Taxi-Liner mogą się poruszać z maksymalną prędkością 6km/h na prostych odcinkach dróg

NIEZALEŻNOŚĆ OD STOSOWANEGO CIĄGNIKA

Do systemu nie jest przypisany żaden dedykowany ciągnik, co pozostawia całkowitą swobodę w jego doborze. Platformy współpracują m.in. z ciągnikami takich marek jak: Still czy Linde. Dla łatwości pozycjonowania platformy względem stacji rekomendujemy jedynie, aby ciągnik posiadał możliwość sterowania spoza kokpitu (pilot bezprzewodowy).

Adaptacja – niezależnie od tego jakiego typu ciągniki stosowane są w zakładzie produkcyjnym nasze platformy i wózki będą do nich pasować
Elastyczność – nie ma ograniczeń w zakresie podejmowanych decyzji w zakresie zakupu ciągników

AKTYWNY SYSTEM TRAKCJI

Platforma Taxi-Liner posiada aktywny system trakcji – oparty o cztery skrętne koła sterowane za pomocą ruchu kątowego dyszla. Rozwiązanie to pozwala na perfekcyjne pokonywanie zakrętów i zapobiega ich ścinaniu.

Idealne właściwości jezdne – platforma utrzymuje tor jazdy pociągu
Dowolna ilość platform w pociągu – aktywny system trakcji pozwala na spięcie od 1-4 platform

platforma taxi-liner transport pojemników klt wamech
JEDNA PLATFORMA – WÓZKI DOWOLNEGO TYPU

System transportu wewnątrzzakładowego Taxi-Liner posiada jeden typ platformy, która pozwala na transport pojemników umieszczonych zarówno na należących do systemu wózkach jak i wózkach innych producentów. Fakt ten przekłada się na brak konieczności zakupu nowych wózków – istotne z punktu widzenia możliwości wykorzystania ich w systemie są jedynie ich wymiary.