SYSTEM TRANSPORTU WEWNĘTRZNEGO C-LINER

System transportu wewnętrznego C-Liner jest jednym ze standardowych rozwiązań dla logistyki wewnętrznej zakładów produkcyjnych oferowanych przez firmę WAMECH. Jak wszystkie nasze produkty cechuje go wysoka jakość, bezpieczeństwo a także szerokie spektrum potencjalnych zastosowań. Prostota i niezawodność – tak w można by określić w skrócie główne zalety systemu transportu wewnętrznego C-Liner. W ramach systemu wchodzą wózki transportowe różnych typów: GLT, KLT, lekkie, uchylne, unoszące, obrotowe i wahadłowe – wszystkie z nich współpracują z platformami transportowymi C-Liner. Odpowiedni dobór platform oraz dopasowanych do specyfiki danego zakładu produkcyjnego wózków transportowych pozwala na znaczącą optymalizację wewnątrzzakładowego łańcucha dostaw poprzez zarówno skrócenie czasu dostaw komponentów  obrębie sekcji produkcyjnych jak i ograniczenie pustych przebiegów. Duża rama C-Liner posiada aktywny system trakcji – czterech kół skrętnych sterowanych ruchem kątowym dyszla, natomiast mała rama posiada pasywny system, który stanowią 2 skrętne i 2 stałe koła.

system transportu wewnetrznego intralogistyka wamech
wamech system transportu wewnetrznego c-liner

PODSTAWOWE PARAMETRY SYSTEMU

Duża platforma – C-LINER
Wymiary: 2800 x 1060 x 1050 [mm] (dł/szer/wys)
Obsługiwane pojemniki: 1200×1000, 1200×800
Nośność platformy: 1000 [kg]
Nośność całego pociągu: 5000 [kg]
Masa netto: 250 [kg]
Prędkość dopuszczalna: 6 [km/h]
Maksymalna długość pociągu: 5 platform
Promień skrętu: 2,7 [m]
Średnica nawracania: 5,4 [m]
Mała platforma – C-LINER
Wymiary: 1910 x 1020 x 1050 [mm] (dł./szer./wys.)
Obsługiwane pojemniki: 1000×600, 800×600
Nośność platformy: do 550 [kg]
Nośność całego pociągu: do 3300 [kg]
Masa netto: 140 [kg]
Prędkość dopuszczalna: 6 [km/h]
Maksymalna długość pociągu: 6 platform
Promień skrętu: 3,0 [m]
Średnica nawracania: 6,0 [m]

UNIKALNE CECHY

system transportu wewnetrznego c-liner wamech
W PEŁNI MECHANICZNE DZIAŁANIE

System transportu wewnętrznego C-Liner nie wykorzystuje urządzeń zasilanych pneumatycznie, hydraulicznie lub zasilanych prądem elektrycznym. Działanie rozwiązania opiera się na rozwiązaniach w 100% mechanicznych co przekłada się na szereg korzyści.

Niska awaryjność – całość rozwiązań jest w pełni mechaniczna dzięki czemu nasz system transportu wewnętrznego C-Liner jest bardzo wytrzymały i wysoce niezawodny
Łatwość w serwisowaniu – proste, mechaniczne rozwiązania pozwalają na przeprowadzanie napraw w ramach zakładów produkcyjnych, przez przeszkolonych przez nas pracowników.
Brak obowiązkowych przeglądów – nasze produkty nie podlegają dyrektywie maszynowej, co oznacza, że nie angażują dodatkowych kosztów na obowiązkowe akcje serwisowe.
Większe bezpieczeństwo – w odróżnieniu od rozwiązań hydraulicznych, nie istnieje zagrożenie wycieku oleju, który mógłby doprowadzić do niebezpiecznego uślizgu platformy.
Znacznie niższe koszty eksploatacji – brak konieczności dodatkowego zasilania, niska awaryjność, brak konieczności przeglądów przekładają się na bardzo niskie użytkowania systemu. C-Liner to uosobienie wizji lean manufacturing oraz lean production – optymalizacji kosztowej działania zakładów produkcyjnych.

MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 6 KM/H LUB 10KH/H

W zależności od wielkości ramy i systemu trakcji w nich zastosowanego C-Liner w pociągu logistycznym może się poruszać z maksymalną dopuszczalną prędkością 6 km/h – w przypadku małej ramy lub nawet 10km/h w przypadku stosowania dużych ram.

NIEZALEŻNOŚĆ OD STOSOWANEGO CIĄGNIKA

Do systemu transportu wewnętrznego C-Liner nie jest przypisany żaden dedykowany ciągnik, co pozostawia całkowitą swobodę w jego doborze. Platformy współpracują ze wszystkimi typami ciągników czołowych europejskich producentów.

Adaptacja – niezależnie od tego jakiego typu ciągniki stosowane są w zakładzie produkcyjnym platformy i wózki Wamech będą z nimi współpracować
Elastyczność – nie ma ograniczeń dotyczących zakupu ciągników – decyzja w tym zakresie zależy jedynie od działu zakupów danego zakładu produkcyjnego

AKTYWNY LUB PASYWNY SYSTEM TRAKCJI

W zależności od wielkości platformy C-Liner posiada aktywny lub pasywny system trakcji. Duża platforma C-Liner posiada znany z E-Linera opracowany przez WAMECH system czterech kół skrętnych sterowanych ruchem kątowym dyszla. Mała platforma C-Liner została wyposażona w pasywny system trakcji oparty o wykorzystanie dwóch stałych i dwóch skrętnych kół.

passive and active traction system wamech

Bezpieczeństwo – system jezdny został zaprojektowany tak, aby łatwe do przewidzenia było zachowanie platform w pociągu
Niezawodność – sterowanie odbywa się za pomocą jedynie mechanicznych rozwiązań co znacząco zmniejsza awaryjność układu jezdnego

PATENT

Unikalność naszego systemu transportu wewnętrznego C-Liner potwierdzają nie tylko wyżej wymienione cechy ale również ochrona patentowa.

Rozwiązania zastosowane w ramach systemu chroni prawo patentowe.