SYSTEMY INTRALOGISTYCZNE

Zestawy transportu wewnętrznego składające się z platform oraz wózków znane także jako systemy intralogistyczne lub systemy logistyki wewnętrznej to najważniejsza część działalności firmy WAMECH. Mając na względzie istotność zapewnienia odpowiedniego przepływu materiałów w zakładzie produkcyjnym podjęliśmy decyzję o stworzeniu standardowych systemów intralogistycznych, które pozwalają na zbudowanie sprawnego łańcucha przepływu surowców i komponentów. Podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania pierwszym jego etapem powinno być zidentyfikowanie potrzeb w zakresie ilości, gabarytów i częstotliwości dostarczanych na linię produkcyjną materiałów. Na podstawie powyższej analizy możliwe jest sprawdzenie czy jeden z opracowanych przez naszą firmę standardowych systemów intralogistycznych spełnia oczekiwania, a jeśli więcej niż jeden je spełnia  – wybranie tego najbardziej odpowiedniego.

Nasze systemy intralogistyczne posiadają unikalne cechy i wybór właściwego powinien zależeć od potrzeb danego zakładu.

C-Liner to system złożony z ram transportowych typu C występujących standardowo w dwóch rozmiarach. System uzupełnia szeroka gama wózków różnych typów – uchylnych, lekkich, GLT i KLT. W przypadku, gdy komponenty transportowane są w jednym typie opakowań (pół palety/cała paleta) to rozwiązanie jest najbardziej atrakcyjne kosztowo.
V-Liner jest rozwiązaniem bazującym na ramach typu A o wyjątkowej mechanice i konstrukcji. System intralogistyczny oparty na platformach V-liner daje wyjątkową elastyczność w zakresie możliwości obustronnego załadunku i rozładunku materiałów.
E-Liner to najbardziej nowoczesne rozwiązanie z zakresu optymalizacji przepływu materiałów na terenie zakładu produkcyjnego. W pełni mechaniczny, innowacyjny pod wieloma względami system oferuje prawdziwy przełom w zakresie intralogistyki. Nasze ramy transportowe typu E pozwalają na jednoczesny transport różnych pojemników, posiadają wyjątkowy system trakcyjny a także słyną ze swojej niezawodności.

System AIO to idealne rozwiązanie dla standardowej, nie posiadającej specyficznych wymagań logistyki wewnętrznej. Maksymalnie uproszczona konstrukcja zapewnia praktycznie bezawaryjną i nisko kosztową eksploatację. Platformy posiadają system podwójnych haków a dokowanie wózków odbywa się poprzez opatentowany system interakcji wózków i platformy wykorzystującego siłę inercji. Jeden typ platformy pozwala na transport czterech wózków dla pojemników o standardowych wymiarach: 1200 x 1000, 1200 x 800, 1000 x 600, 800 x 600 [mm].

Zapraszamy do dokładniejszego zapoznania się z funkcjonalnościami naszych systemów logistyki wewnętrznej na dedykowanych stronach poświęconych w pełni cechom poszczególnych układów.

POZNAJ SYSTEMY INTRALOGISTYCZNE WAMECH