SYSTEM LOGISTYKI WEWNĘTRZNEJ EFS

System transportu wewnątrzzakładowego EFS (Easy Flow System) to unikalne rozwiązanie pozwalające na przewożenie ciężkich ładunków bez konieczności używania siły mięśni operatora pociągu. System zbudowany jest w oparciu o platformy transportowe o przesuwnej powierzchni oraz stacje dokujące o różnej ilości pól i funkcjonalnościach. Platforma pozwala na transport pojemników o standardowych wymiarach: 1200 x 1000 lub 1200 x 800 [mm], inne wymiary są dostępne na specjalne zamówienie.

PODSTAWOWE PARAMETRY SYSTEMU

PLATFORMA EFS
Wymiary: 2250 x 1160 x 1100 (dł./szer./wys.)
Obsługiwane pojemniki: 1200×1000, 1200×800,
Nośność platformy: do 1000 kg
Nośność całego pociągu: do 5320 kg
Prędkość dopuszczalna: 10 km/h
Maksymalna długość pociągu: 4 platform
Promień skrętu: 3 m
Średnica nawracania: 6 m

UNIKALNE CECHY

TRANSPORT CIĘŻKICH OPAKOWAŃ BEZ WYSIŁKU

System transportu wewnątrzzakładowego EFS pozwala na bezproblemowe przemieszczanie opakowań o znacznej masie. Dzięki systemowi rolek znajdujących się na platformie oraz stacjach dokujących możliwe jest przesuwanie transportowanych pojemników bez wysiłku – oznacza to, że możliwy jest także transport ładunków powyżej 450kg, na których transport ręczny nie pozwala norma.

Transport pojemników do 1 tony – system pozwala na przemieszczanie ciężkich ładunków

MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 6 KM/H

Platformy EFS mogą się poruszać z maksymalną prędkością 6km/h na prostych odcinkach dróg

Szybsze dostawy – dzięki naszym wózkom i platformom w bezpieczny sposób można szybciej przewozić materiał na halach produkcyjnych
Innowacyjny system trakcyjny – dzięki wyjątkowemu, mechanicznemu układowi jezdnemu możliwe jest bezproblemowe manewrowanie nawet na wąskich ścieżkach

NIEZALEŻNOŚĆ OD STOSOWANEGO CIĄGNIKA

Do systemu nie jest przypisany żaden dedykowany ciągnik, co pozostawia całkowitą swobodę w jego doborze. Platformy współpracują m.in. z ciągnikami takich marek jak: Still czy Linde. Dla łatwości pozycjonowania platformy względem stacji rekomendujemy jedynie, aby ciągnik posiadał możliwość sterowania spoza kokpitu (pilot bezprzewodowy).

Adaptacja – niezależnie od tego jakiego typu ciągniki stosowane są w zakładzie produkcyjnym nasze platformy i wózki będą do nich pasować
Elastyczność – nie ma ograniczeń w zakresie podejmowanych decyzji w zakresie zakupu ciągników

AKTYWNY SYSTEM TRAKCJI

Platforma EFS posiada aktywny system trakcji – oparty o cztery skrętne koła sterowane za pomocą ruchu kątowego dyszla. Rozwiązanie to pozwala na perfekcyjne pokonywanie zakrętów i zapobiega ich ścinaniu.

Idealne właściwości jezdne – platforma utrzymuje tor jazdy pociągu
Dowolna ilość platform w pociągu – aktywny system trakcji pozwala na spięcie od 1-5 platform

JEDNA PLATFORMA  – BRAK WÓZKÓW

System transportu wewnątrzzakładowego EFS posiada jeden typ platformy, która transportuje pojemniki bez użycia wózków i pozwala na ich przemieszczanie na poszczególne sekcje produkcyjne. Fakt ten przekłada się na brak konieczności zakupu znacznej ilości wózków i znacząca ułatwia proces przepływu materiału.