SYSTEM INTRALOGISTYCZNY AIO

System transportu wewnętrznego zakładów produkcyjnych AIO (All in One) to idealne rozwiązanie dla standardowej, nie posiadającej specyficznych wymagań logistyki wewnętrznej. Maksymalnie uproszczona konstrukcja zapewnia praktycznie bezawaryjną i nisko kosztową eksploatację. Platformy posiadają system podwójnych haków a dokowanie wózków odbywa się poprzez opatentowany system interakcji wózków i platformy wykorzystującego siłę inercji. Jeden typ platformy pozwala na transport czterech wózków dla pojemników o standardowych wymiarach: 1200 x 1000, 1200 x 800, 1000 x 600, 800 x 600 [mm].

PODSTAWOWE PARAMETRY SYSTEMU

PLATFORMA AIO
Wymiary: 2505 x 1240 x 250 (dł./szer./wys.)
Obsługiwane pojemniki: 1200×1000, 1200×800, 1000×600, 800×600
Nośność platformy: do 500 kg
Nośność całego pociągu: do 3000 kg
Prędkość dopuszczalna: 10 km/h
Maksymalna długość pociągu: 6 platform
Promień skrętu: 2,5 m
Średnica nawracania: 5 m

UNIKALNE CECHY

MECHANICZNY SYSTEM

System transportu wewnętrznego zakładów produkcyjnych AIO nie posiada rozwiązań zbudowanych w oparciu o pneumatykę,  hydraulikę lub zasilanie elektryczne. System funkcjonuje korzystając jedynie korzystając z mechanicznych rozwiązań co daje szereg korzyści.

Niska awaryjność – brak skomplikowanych systemów przekłada się także na minimalizacje ryzyka wystąpienia awarii
Prostota serwisu –  w pełni mechaniczne rozwiązania pozwalają na przeprowadzanie wymiany części w obrębie zakładu produkcyjnego, przez przeszkolonych przez nas pracowników.
Brak obowiązkowych przeglądów – nasze produkty nie podlegają dyrektywie maszynowej, co oznacza, że nie angażują dodatkowych kosztów na obowiązkowe akcje serwisowe.
Większe bezpieczeństwo – w odróżnieniu od rozwiązań hydraulicznych, nie istnieje zagrożenie wycieku oleju, który mógłby doprowadzić do niebezpiecznego uślizgu platformy.
Znacznie niższe koszty eksploatacji – brak konieczności dodatkowego zasilania, niska awaryjność, brak konieczności przeglądów przekładają się na bardzo niskie użytkowania systemu. Poza wymianą części, które zużywają się w czasie eksploatacji (koła, haki, łożyska) pozostałe elementy są praktycznie bezusterkowe i nie wymagają żadnych zabiegów w trakcie używania platform.

MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 6 KM/H

Platformy AIO mogą się poruszać z maksymalną prędkością 6 km/h na prostych odcinkach dróg

Szybsze dostawy – dzięki naszym wózkom i platformom w bezpieczny sposób można szybciej przewozić materiał na halach produkcyjnych
Innowacyjny system trakcyjny – dzięki wyjątkowemu, mechanicznemu układowi jezdnemu możliwe jest bezproblemowe manewrowanie nawet na wąskich ścieżkach

NIEZALEŻNOŚĆ OD STOSOWANEGO CIĄGNIKA

Do systemu nie jest przypisany żaden dedykowany ciągnik, co pozostawia całkowitą swobodę w jego doborze. Platformy współpracują m.in. z ciągnikami takich marek jak: Still czy Linde.

Adaptacja – niezależnie od tego jakiego typu ciągniki stosowane są w zakładzie produkcyjnym nasze platformy i wózki będą do nich pasować
Elastyczność – nie ma ograniczeń w zakresie podejmowanych decyzji w zakresie zakupu ciągników

ROMBOIDALNY SYSTEM TRAKCJI

Platforma AIO posiada romboidalny system trakcji – oparty na dwóch stałych i dwóch skrętnych kołach. Rozwiązanie to pozwala na pewne pokonywanie zakrętów i zapobiega nadmiernemu ścinaniu zakrętów.

Bardzo dobre właściwości jezdne – platforma utrzymuje tor jazdy pociągu
Dowolna ilość platform w pociągu – romboidalny system trakcji pozwala na spięcie od 1-6 platform

JEDNA PLATFORMA DLA WSZYSTKICH POTRZEB

Platforma transportowa AIO pozwala na przewożenie wózków w czterech różnych rozmiarach, dzięki czemu możliwy jest transport pojemników o wymiarach: 1200 x 1000, 1200 x 800, 1000 x 600 i 800 x 600 [mm].

MAŁA ŚREDNICA ZAWRACANIA

Dzięki romboidalnemu systemowi trakcji i wymiarom systemu AIO pociąg z nich złożony jest bardzo zwrotny i pozwala na skręt i zawracanie o bardzo małym promieniu. Jest to bardzo ważne w przypadku, gdy ścieżki transportowe są wąskie i nie ma możliwości ich poszerzenia.