SYSTEM INTRALOGISTYCZNY E-LINER

E-Liner to najbardziej rozpowszechniony wśród zakładów produkcyjnych innowacyjny system intralogistyczny znajdujący się w ofercie firmy WAMECH. Jego cechami charakterystycznymi są: bardzo duża elastyczność w zakresie rozmiarów obsługiwanych pojemników, szeroki zakres zastosowań, bardzo wysoka ergonomia użytkowania oraz spełnianie rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa.
W skład systemu wchodzą: platformy do transportu wózków w pociągach, wózki do transportu ręcznego oraz specjalne obrotnice – zaprojektowane by skrócić czas wymiany pojemników na linii produkcyjnej. System intralogistyczny E-Liner był wielokrotnie nagradzany za swoje bezpieczeństwo, ergonomię pracy oraz unikalne rozwiązania. W roku 2015 otrzymał wyróżnienie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy oraz główną nagrodę w konkursie „Innowacyjny Produkt dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2015” organizowanym przez wydawnictwo Eurologistics.

PODSTAWOWE PARAMETRY SYSTEMU

STANDARDOWA RAMA E-LINER
Wymiary: 2990 x 1290 x 375 [mm] (dł./szer./wys.)
Obsługiwane pojemniki: 2x1000x600, 2x800x600, 1200×1000, 1200×800,1600×1200 [mm]
Nośność platformy: do 1000 [kg]
Nośność całego pociągu: do 5000 [kg]
Masa netto platformy: 330 [kg]
Prędkość dopuszczalna: 10 [km/h]
Maksymalna długość pociągu: 6 platform
Promień skrętu: 3 m
Średnica nawracania: 6 m
MAŁA RAMA E-LINER
Wymiary: 2990 x 1090 x 375 [mm] (dł./szer./wys.)
Obsługiwane pojemniki: 2x1000x600, 2x800x600, 1200×1000, 1200×800 [mm]
Nośność platformy: 1000 [kg]
Nośność całego pociągu: 5000 [kg]
Masa netto platformy: 315 [kg]
Prędkość dopuszczalna: 10 [km/h]
Maksymalna długość pociągu: 6 platform
Promień skrętu: 3 [m]
Średnica nawracania: 6 [m]

UNIKALNE CECHY

MECHANICZNY SYSTEM

System transportu wewnętrznego dla zakładów produkcyjnych E-Liner nie posiada rozwiązań opartych na pneumatyce,  hydraulice lub zasilaniu elektrycznym. System funkcjonuje w oparciu o jedynie rozwiązania mechaniczne.

Niska awaryjność – całość rozwiązań jest w pełni mechaniczna dzięki czemu nasz system cechuje niska awaryjność
Łatwość w serwisowaniu – proste, mechaniczne rozwiązania pozwalają na przeprowadzanie napraw w ramach zakładów produkcyjnych, przez przeszkolonych przez nas pracowników.
Brak obowiązkowych przeglądów – nasze produkty nie podlegają dyrektywie maszynowej, co oznacza, że nie angażują dodatkowych kosztów na obowiązkowe akcje serwisowe.
Większe bezpieczeństwo – w odróżnieniu od rozwiązań hydraulicznych, nie istnieje zagrożenie wycieku oleju, który mógłby doprowadzić do niebezpiecznego uślizgu platformy.
Znacznie niższe koszty eksploatacji – brak konieczności dodatkowego zasilania, niska awaryjność, brak konieczności przeglądów przekładają się na bardzo niskie użytkowania systemu. E-Liner to uosobienie wizji lean manufacturing – optymalizacji kosztowej działania zakładów produkcyjnych.

MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ 10 KM/H

Po przeprowadzeniu niezależnych testów w zakładach produkcyjnych firmy Daimler, niemiecka firma certyfikująca DEKRA dopuściła platformy E-Liner do ruchu z prędkością maksymalną, wynoszącą 10 km/h (dotyczy przejazdu po odcinkach prostych).

Szybsze dostawy – dzięki naszym wózkom i platformom w bezpieczny sposób można szybciej przewozić materiał na halach produkcyjnych
Innowacyjny system trakcyjny – dzięki wyjątkowemu, mechanicznemu układowi jezdnemu możliwe jest bezproblemowe manewrowanie nawet na wąskich ścieżkach

NIEZALEŻNOŚĆ OD STOSOWANEGO CIĄGNIKA

Do systemu nie jest przypisany żaden dedykowany ciągnik, co pozostawia całkowitą swobodę w jego doborze. Platformy współpracują m.in. z ciągnikami takich marek jak: Still czy Linde.

Adaptacja – niezależnie od tego jakiego typu ciągniki stosowane są w zakładzie produkcyjnym nasze platformy i wózki będą do nich pasować
Elastyczność – nie ma ograniczeń w zakresie podejmowanych decyzji w zakresie zakupu ciągników

AKTYWNY SYSTEM TRAKCJI

Platformy E-Liner posiadają unikalny system jezdny składający się z czterech kół skrętnych współpracujących ze sobą.  Opracowane rozwiązanie pozwala na poruszanie się platform po trasie wyznaczonej przez ciągnik. Przemieszczenie kątowe dyszla powoduje jednoczesny ruch wszystkich zestawów kołowych platformy. Opracowane rozwiązanie jest dodatkowo w pełni mechaniczne i niezawodne.

Idealna trakcja – platforma jest sterowana przez dyszel, dzięki temu utrzymuje tor jazdy pociągu
Niezawodność – rozwiązanie jest w pełni mechaniczne a co za tym idzie wykazuje bardzo niską awaryjność

SZEROKA GAMA WÓZKÓW

Do systemów Liner zaprojektowaliśmy wiele różnych typów i rozmiarów wózków, które można stosować w zależności od potrzeb .

OBROTNICE

Innowacyjne rozwiązanie dla linii produkcyjnej, wpływające na przyspieszenie wymiany pustych pojemników na pełne. Obrotnice wspierają także bezpieczeństwo – rozdzielając strefy: produkcji oraz logistyki wewnętrznej.

 

Optymalizacja dostaw materiału – dzięki zastosowaniu obrotnicy możliwe jest lepsze zarządzanie czasem dostaw komponentów/materiałów dla poszczególnych stanowisk produkcyjnych i ich buforowanie
Bezpieczny transport – obrotnica pozwala na dostawę materiału pod samo stanowisko produkcyjne/montażowe bez konieczności bezpośredniego do niego podjazdu

PATENT

Rozwiązania składające się na system zostały przez firmę Wamech opatentowane.

Jedyny w swoim rodzaju – nasz system jest unikalny, żadna z firm oferujących systemy intralogistyczne nie posiada identycznych rozwiązań
Doceniany i nagradzany – E-Liner został już wprowadzony do kilkudziesięciu fabryk na całym Świecie i otrzymał nagrody dot. optymalizacji miejsc pracy