FUNKCJONALNOŚCI C-LINER

Firma WAMECH zaprojektowała system transportu produkcyjnego C-Liner tak, aby dać jego użytkownikom maksimum bezpieczeństwa, funkcjonalność i łatwą intuicyjną obsługę. System transportu logistyki wewnętrznej opartego o wykorzystanie ram typu C to pewne, niezawodne i trwałe narzędzie dystrybucji materiałów na terenie zakładów produkcyjnych. Organizacja zakładu zgodnie z zasadami lean production wymaga, aby przepływ materiałów i komponentów w obrębie produkcji przebiegał perfekcyjnie – dzięki zastosowaniu pociągów logistycznych i wykorzystaniu systemu transportu wewnętrznego C-Liner jest to możliwe.

PRZEGLĄD FUNKCJONALNOŚCI

AKTYWNY LUB PASYWNY SYSTEM SYSTEM TRAKCJI

C-Liner zaprojektowany został w dwóch wersjach systemu jezdnego –  pasywnym, który posiada mała platforma C-Liner (dwa koła skrętne i dwa koła stałe). Duża rama, aby zapewnić jej idealna trakcję została wyposażona w aktywny system trakcji – czterech kół skrętnych sterowanych ruchem kątowym dyszla. Oba system pozwalają na pewne i bezpieczne pokonywanie zakrętów i utrzymywanie trajektorii jazdy wyznaczanej przez wózek pociągowy.

system transportu intralogistycznego c-liner wamech
INTUICYJNY I ŁATWY WJAZD

Dzięki wykorzystaniu mechanizmu załadunku bezwładnościowego, umieszczenie wózka w platformie wymaga mniej siły niż samo ruszenie wózka.
Dodatkowo platforma została wyposażona w skosy naprowadzające, które niwelują nieznaczne odchylenia od prawidłowego toru najazdu i dzięki temu ułatwiają dokowanie wózka w platformie.

WYGODNY I BEZPIECZNY WYJAZD

Wypięcie wózka z platformy odbywa się poprzez naciśnięcie nogą specjalnie zaprojektowanego pedała – co stanowi znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż standardowe szlabany i zapewnia wysoką ergonomię i bezpieczeństwo użytkowania. Znajdujące się na ramie platformy odbojniki, we współpracy z mechanizmem koła sterującego wózka, automatycznie wypychają ładunek, znacznie ułatwiając pracę.

c-liner system transportu wewnatrzzakladowego wamech
c-liner intralogistyka wamech
SYSTEM ZABEZPIECZAJĄCY

Po wjeździe na platformę wózek zostaje automatycznie zablokowany, co sygnalizowane jest przez zmianę koloru znacznika alarmującego z czerwonego na zielony. Zwolnienie wózka następuje wyłącznie po wcześniejszym wciśnięciu dźwigni bezpieczeństwa.
Mechanizm ten zapobiega samoczynnemu wyczepianiu się wózków w trakcie jazdy.

RÓŻNE WÓZKI DOSTOSOWANE DO RÓŻNYCH POTRZEB

Oferujemy wózki do transportu ładunków znajdujących się na paletach oraz w pojemnikach (KLT). Obecnie z systemami Liner współpracują już wózki typu GLT, KLT, lekkie, uchylne, wahadłowe, unoszące i obrotowe. Na zamówienie produkujemy też wózki specjalne, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.

wozki do transportu komponentow dla produkcji wamech