FUNKCJONALNOŚCI EFS

System EFS (Easy Flow System) stworzyliśmy z myślą o zakładach produkcyjnych, które posiadają ciężkie pojemniki i chcą zapewnić najwyższą ergonomię ich przemieszczania.

PRZEGLĄD FUNKCJONALNOŚCI EFS

KOMPATYBILNOŚĆ Z POJEMNIKAMI W DWÓCH ROZMIARACH

Platforma Easy Flow System jest w stanie przewieźć pojedynczy pojemnik o wymiarze: 1200 x 1000 lub 1200 x 800 [mm].

KILKA RODZAJÓW STACJI ROBOCZYCH

System transportu wewnątrzzakładowego EFS składa się z jednego typu platformy, która jest w stanie obsłużyć kilka wielkości stacji roboczych.

OBUSTRONNY ZAŁADUNEK/ROZŁADUNEK

Platformy systemu transportu wewnętrznego EFS zostały skonstruowane w sposób zapewniający możliwość obustronnego załadunku i rozładunku a to oznacza możliwość obsługi sekcji linii produkcyjnej znajdujących się zarówno po lewej jak i prawej stronie ścieżki transportowej.

MECHANICZNY SYSTEM ŁĄCZENIA PLATFORMY ZE STACJĄ

Po podjechaniu pociągu logistycznego do docelowego miejsca dostawy, przed rozpoczęciem rozładunku konieczne jest połączeniu platformy ze stacją. W tym celu system EFS został wyposażony w mechanizm zapięcia platformy do stacji znajdującej się przy stanowisku produkcyjnym. Zapięcie dokonywane jest w pewny i stabilny sposób zapewniając pełne bezpieczeństwo załadunku i rozładunku.

SYSTEM SYGNALIZACJI ZABEZPIECZENIA POJEMNIKA (SLS – Safety Light System)

Platformy oraz stacje zostały wyposażone w specjalny system wizualnego informacji o aktualnym stanie dokowania pojemnika. Nieprawidłowe spięcie platformy ze stacją, brak zablokowanej ramy w pozycji gotowej do transportu lub też nieprawidłowa pozycja pojemnika powodują uruchomienie ostrzegawczego sygnału świetlnego i blokują możliwość odjazdu pociągu.

MOŻLIWOŚĆ POŁĄCZENIA DOWOLNEJ LICZBY PLATFORM (1-4)

Liczba platform, które mogą być łączone w postaci pociągu logistycznego może być zarówno parzysta jak i nieparzysta – maksymalna ilość platform w pociągu to 4.