FUNKCJONALNOŚCI E-LINER

Chcąc zaoferować najbardziej uniwersalny i funkcjonalny system transportowy dla produkcji firma Wamech stworzyła koncepcję E-Liner. Każdy szczegół w zespole transportu wewnętrznego E-Liner został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność, ergonomię oraz bezpieczeństwo pracy. Kwintesencja lean production w zakresie transportu w zakładzie produkcyjnym – tak można określić E-Liner i jego funkcjonalności. Wieloletnie doświadczenie, realizacja niezliczonych dedykowanych klientów jak i ciągłe szukanie udoskonaleń uprzednio opracowanych rozwiązań przełożyło się na uwzględnienie wszelkich kwestii podczas tworzenia nowegto systemu transportowego.

PRZEGLĄD FUNKCJONALNOŚCI E-LINER

KOMPATYBILNOŚĆ Z RÓŻNYMI WÓZKAMI

Platformy E-Liner współpracują z bardzo szeroką gamą wózków – zarówno w zakresie typów jak i gabarytów, zarówno pojedynczych jak i podwójnych. Zakres obsługiwanych pojemników standardowych obejmuje rozmiary od 800×600 mm do nawet 1700×1200 mm, co jednocześnie nie wyklucza tworzenia innych dedykowanych rozmiarów i ich adaptacji w celu zapewnienia współpracy z systemem.

PRECYZYJNY SYSTEM JEZDNY

System transportu produkcyjnego E-Liner wyposażony został w unikalny mechanizm czterech kół sterowanych przy pomocy ruchu kątowego dyszla. Opracowane rozwiązanie jest bardzo precyzyjne i praktycznie eliminuje problem dotyczący “ścinania zakrętów” nawet w przypadku zestawu transportowego składającego się z kilku platform. Przewidywalność w zakresie pokonywanej drogi i utrzymania ścieżki wyznaczanej przez ciągnik niejednokrotnie może być kwestią kluczową – w przypadku wąskich ścieżek i licznych, ciasnych zakrętów. Operator wózka może się w pełni skupić na obserwacji przestrzeni przed sobą oraz po bokach co dodatkowo przekłada się na wzrost bezpieczeństwa podczas dostaw materiałów na terenie zakładu produkcyjnego.

SYMETRYCZNA KONSTRUKCJA

Platformy systemu transportu wewnętrznego E-Liner zaprojektowane zostały tak, aby możliwe byłoby ich łączeniu w pociągu zarówno w pozycji lewo jak i prawostronnej. Dzięki tej właściwości możliwy jest jednoczesny załadunek i rozładunek po obu stronach a to oznacza możliwość obsługi linii produkcyjnej po obu stronach drogi.

INTUICYJNE DOKOWANIE WÓZKÓW

Mechanizm załadunku bezwładnościowego jest kluczowym elementem działania systemu dokowania wózka – dzięki temu operacja ta nie wymaga użycia znaczącej siły (wymaga mniej siły niż samo ruszenie wózka). Dodatkowo platforma transportu produkcyjnego E-Liner została wyposażona w skosy naprowadzające, które ułatwiające umieszczenie wózka w platformie niwelując niewielkie odchyły od prawidłowego toru podczas najazdu wózka na platformę.

ŁATWY I KOMFORTOWY WYJAZD

Wózek zostaje wypięty z z platformy poprzez wciśnięcie nogą pedału zwolnienia wózka – rozwiązanie to jest znacznie wygodniejsze niż niż popularne w systemach transportowych szlabany. Umiejscowione w wewnętrznej części ramy platformy odbojniki współpracują z kołem sterującym wózka, automatycznie wypychają ładunek co podnosi ergonomię i szybkość rozładunku.

ZABEZPIECZENIE WÓZKA W PLATFORMIE

Wjazd wózka na platformę i jego przemieszczenie do miejsca docelowego dokowania powoduje zwolnienie automatycznej blokady co wskazywane jest poprzez zmianę koloru znacznika alarmującego z czerwonego na zielony. Wyjazd wózka i jego uwolnienie z platformy możliwe jest jedynie po naciśnięciu pedału zwalniającego. Działanie systemu zabezpieczenia w przypadku prawidłowego użytkowania systemu transportowego całkowicie zapobiega potencjalnemu zagrożeniu w postaci samoczynnego wypięcia się wózka z platformy transportowej.

SZEROKA GAMA WÓZKÓW TRANSPORTOWYCH

Firma Wamech posiada w swojej ofercie szeroką gamę wózków współpracujących z platformami E-Liner. Wózki różnią się zarówno fukncjonalnościa i rozmiarami co pozwala na idealnie dopasowanie ich do potrzeb danego zakładu produkcyjnego i specyfiki produkcji. Wśród oferowanych wózków znajdują się: wózki typu GLT (do transportu palet i dużych pojemników), wózki typu KLT (do transportu małych części i wielu małych pojemników), wózki lekkie – pozwalające na transport pojemników o standardowych wymiarach oraz wózki uchylne, które pozwalają na pochylenie górnej ramy wraz z pojemnikiem co poprawia ergonomię pobierania części. Na życzenie klienta możliwe jest także stworzenie dedykowanego rozwiązania, dla transportu specyficznego rodzaju pojemników.

Elastyczna przestrzeń

Specjalne gniazda umożliwiają montaż dystansów (transport na podwyższeniu), ograniczników lub nadbudów w postaci regałów przepływowych.

Uchylna rama

Dwustopniowy system umożliwia przechylenie ramy o 10 lub 20 stopni.

Produkcja na specjalne zamówienie

Wózki do przewozu pojemników o niestandardowych kształtach i rozmiarach.