FUNKCJONALNOŚCI E-LINER

Chcąc zaoferować najbardziej uniwersalny i funkcjonalny system transportowy dla produkcji firma Wamech stworzyła koncepcję E-Liner. Każdy szczegół w zespole transportu wewnętrznego E-Liner został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność, ergonomię oraz bezpieczeństwo pracy. Kwintesencja lean production w zakresie transportu w zakładzie produkcyjnym – tak można określić E-Liner i jego funkcjonalności. Wieloletnie doświadczenie, realizacja niezliczonych dedykowanych klientów jak i ciągłe szukanie udoskonaleń uprzednio opracowanych rozwiązań przełożyło się na uwzględnienie wszelkich kwestii podczas tworzenia nowegto systemu transportowego.

PRZEGLĄD FUNKCJONALNOŚCI E-LINER

KOMPATYBILNOŚĆ Z RÓŻNYMI WÓZKAMI

Platformy E-Liner współpracują z bardzo szeroką gamą wózków – zarówno w zakresie typów jak i gabarytów, zarówno pojedynczych jak i podwójnych. Zakres obsługiwanych pojemników standardowych obejmuje rozmiary od 800×600 mm do nawet 1700×1200 mm, co jednocześnie nie wyklucza tworzenia innych dedykowanych rozmiarów i ich adaptacji w celu zapewnienia współpracy z systemem.

PRECYZYJNY SYSTEM JEZDNY

System transportu produkcyjnego E-Liner wyposażony został w unikalny mechanizm czterech kół sterowanych przy pomocy ruchu kątowego dyszla. Opracowane rozwiązanie jest bardzo precyzyjne i praktycznie eliminuje problem dotyczący „ścinania zakrętów” nawet w przypadku zestawu transportowego składającego się z kilku platform. Przewidywalność w zakresie pokonywanej drogi i utrzymania ścieżki wyznaczanej przez ciągnik niejednokrotnie może być kwestią kluczową – w przypadku wąskich ścieżek i licznych, ciasnych zakrętów. Operator wózka może się w pełni skupić na obserwacji przestrzeni przed sobą oraz po bokach co dodatkowo przekłada się na wzrost bezpieczeństwa podczas dostaw materiałów na terenie zakładu produkcyjnego.

SYMETRYCZNA KONSTRUKCJA

Platformy systemu transportu wewnętrznego E-Liner zaprojektowane zostały tak, aby możliwe byłoby ich łączeniu w pociągu zarówno w pozycji lewo jak i prawostronnej. Dzięki tej właściwości możliwy jest jednoczesny załadunek i rozładunek po obu stronach a to oznacza możliwość obsługi linii produkcyjnej po obu stronach drogi.

INTUICYJNE DOKOWANIE WÓZKÓW

Mechanizm załadunku bezwładnościowego jest kluczowym elementem działania systemu dokowania wózka – dzięki temu operacja ta nie wymaga użycia znaczącej siły (wymaga mniej siły niż samo ruszenie wózka). Dodatkowo platforma transportu produkcyjnego E-Liner została wyposażona w skosy naprowadzające, które ułatwiające umieszczenie wózka w platformie niwelując niewielkie odchyły od prawidłowego toru podczas najazdu wózka na platformę.

ŁATWY I KOMFORTOWY WYJAZD

Wózek zostaje wypięty z z platformy poprzez wciśnięcie nogą pedału zwolnienia wózka – rozwiązanie to jest znacznie wygodniejsze niż niż popularne w systemach transportowych szlabany. Umiejscowione w wewnętrznej części ramy platformy odbojniki współpracują z kołem sterującym wózka, automatycznie wypychają ładunek co podnosi ergonomię i szybkość rozładunku.

ZABEZPIECZENIE WÓZKA W PLATFORMIE

Wjazd wózka na platformę i jego przemieszczenie do miejsca docelowego dokowania powoduje zwolnienie automatycznej blokady co wskazywane jest poprzez zmianę koloru znacznika alarmującego z czerwonego na zielony. Wyjazd wózka i jego uwolnienie z platformy możliwe jest jedynie po naciśnięciu pedału zwalniającego. Działanie systemu zabezpieczenia w przypadku prawidłowego użytkowania systemu transportowego całkowicie zapobiega potencjalnemu zagrożeniu w postaci samoczynnego wypięcia się wózka z platformy transportowej.

SZEROKA GAMA WÓZKÓW TRANSPORTOWYCH

Firma Wamech posiada w swojej ofercie szeroką gamę wózków współpracujących z platformami E-Liner. Wózki różnią się zarówno fukncjonalnościa i rozmiarami co pozwala na idealnie dopasowanie ich do potrzeb danego zakładu produkcyjnego i specyfiki produkcji. Wśród oferowanych wózków znajdują się: wózki typu GLT (do transportu palet i dużych pojemników), wózki typu KLT (do transportu małych części i wielu małych pojemników), wózki lekkie – pozwalające na transport pojemników o standardowych wymiarach oraz wózki uchylne, które pozwalają na pochylenie górnej ramy wraz z pojemnikiem co poprawia ergonomię pobierania części. Na życzenie klienta możliwe jest także stworzenie dedykowanego rozwiązania, dla transportu specyficznego rodzaju pojemników.